Araç çubuğuna atla

MENTORLAR

DOÇ. DR. LEYLA TÜRKER ŞENER

3B MEDİKAL TEKNOLOJİLER

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden TETLAB kurucu ve yoneticisi Dr. Leyla Türker Şener, İstanbul Tıp Fakültesi Biyofizik Anabilim öğretim üyesidir, uygulamalı girişimcilik ve yapay zeka derslerinde eğitim vermektedir. Stratejik teknolojiler ve ürün yönetimi mentoru olan Dr. Leyla Türker Şener, Boğaziçi Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi ve TTGV’nin resmi mentorlugunu yapmıştır. Mentor Derneği’nin kurucu üyesidir. Türkiye’deki 15 şehirde bakanlık iştirakli olarak prototiplemenin önemine dair paneller gerçekleştirmişlerdir. Royal Academy of Engineering’ten İnovasyon liderliği eğitimi almış olan Dr. Leyla Türker Şener, 3 boyutlu tıbbi ve endüstriyel tasarım laboratuvarı TETLAB’ın ve TETLAB Fikir fabrikası’nın kurucusu ve yöneticisidir. Kendisinin 19 patent başvurusu bulunmakla birlikte 150 patent başvurusuna destek olmuş ve 30 üzeri eğitim ( patent farkındalık eğitimleri, proje yazma, yapay zeka eğitimi, bilişim eğitimi...) vermişlerdir.

Seher Öğrenci

SEHER ÖĞRENCİ

FİNTEK / BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ

Birçok uluslararası projede yer almış, üst ve / veya alt hiyerarşide uluslarası gruplarla çalışmıştır. BCG, McKinsey ve IBM gibi uluslararası danışmanlık gruplarıyla işbirliği içinde çoğunun yürütüldüğü çeşitli boyutlardaki projelerde uzmanlığa sahiptir. İş sorumlulukları arasında "değişim yönetimi", "proje yönetimi", "iş çözümleri", "iş analizi", BT, "sistem analizi", "iş süreçleri", merkezileştirme, satış ve "nakit yönetimi" gibi alanlar bulunmaktadır.

HALE UMUL

Melek Yatırım / Satış-Pazarlama

Procter & Gamble ve Frito Lay’de yirmi yıllık kurumsal yöneticilik geçmişine sahiptir. Çok çeşitli pozisyonlarda satış yöneticiliği yapmıştır. Kurumsal hayattaki son görevleri, Frito Lay’de Türkiye ve Romanya’da Geleneksel Kanallar Satış Direktörlüğü ve Türkiye İnsan Kaynakları Direktörlüğü şeklindedir. Halen, TRAngels bünyesinde Melek Yatırımcı, BRM-Boğaziçi Üniversitesi Mezunu İş İnsanları Derneği bünyesinde Sosyal Girişimcilik ve YGA - Young Guru Academy bünyesinde sosyal inovasyon alanında genç girişimcilerle birlikte çalışmaktadır. Başta strateji ve organizasyon, satış-dağıtım kanalları ve modelleri, ticari pazarlama, prim sistemleri olmak üzere satış ve dağıtım uzmanlık alanıdır.

DOÇ.Dr. Onur LENK

Savunma Teknolojleri / Çevre

SERDAR SARIGÜL

İşletme, Pazarlama

Mehmet Serdar Sarıgül’ün Hızlı Tüketim Ürünleri, Gıda, Kişisel Bakım& Hijyen ve İlaç, Bireysel Tedavi sektörlerinde ve Endüstriyel Kalite Güvence, Paketleme ve Depolama Sistemleri alanlarında 33 yıldan fazla deneyimi bulunmaktadır. Uluslararası Satış ve Pazarlama, Yeni Pazar Girişleri, Pazar ve Satış Rotası Operasyonları, Ülke, Pazar Gruplaması ve Merkezler Oluşturma, Çoklu Marka Yönetimi, Marka ve Şirket Birleşmeleri ve Satın Almaları, Özel Markalar, Sözleşmeli Üretimler, B2B, Tedarik Zinciri Konsolidasyonu, Değişim ve Kriz Yönetimi deneyimi olan alanlardır. Doğu Avrupa, Ortadoğu, İran, Rusya, Türki Cumhuriyetler, Hindistan ve Afrika gibi geniş bir coğrafya tecrübesi olan Sarıgül, şu anda BT Global Partners’ın Yönetim Kurulu Başkanı’dır. Orta Doğu Üniversitesi Biyoloji Bölümü’nden 1984 yılında mezun olan Sarıgül, eğitimini Pazarlama, Reklam ve Halkla İlişkiler alanında Richmond College, İngiltere’de tamamlamıştır.

YAVUZ GÜRKAN

FİNANSAL SİSTEMLER

1965 yılında Haarlem’de doğdu. AÜ SBF mezunudur. Yaklaşık 9 yıl Maliye Bakanlığında Hesap Uzmanı unvanıyla büyük şirketler nezdinde vergi denetimi ve soruşturmalar yaptı. 1996 yılından itibaren 10 yıl boyunca çalıştığı Eren Holding’de CFO ve Genel Müdürlük (Modern Karton) görevlerini üstlendi.2006 yılında Holding’ten ayrıldı ve Avusturya kökenli Mayr-Melnhof AG ülke direktörü olarak görev yaptı. Profesyonel hayatı sonrasında bir kaç girişimcilik deneyimi olmuştur. 2007 yılından itibaren kendi danışmanlık işini yapmakta olup, Yeminli Mali Müşavirlik, Bağımsız Denetim, Yönetim Danışmanlığı alanlarında hizmetler sunmaktadır. TUBİTAK Mentor havuzunda yeralmaktadır. 2017 yılında MYK tarafından yapılan yetkilendirmeyle (KOSGEB) Akredite KOBİ Danışmanı olmuştur.Ayrıca zaman zaman iş hayatına yönelik finansal ve yönetsel eğitimler vermektedir.

AYTEN EZENTAŞ

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ

Anadolu Üniversitesi,İŞ Bankası,IBM-BİMSA şirketlerinde IT departmanında yazılım,eğitim,danışmanlık,yöneticilik yapmıştır.Sonrasında VBT bilgi teknolojileri şirketine %50 ortak olarak 15 yıl çalışıp, ayrıldıktan sonra Kanada' da kendi şirketimi kurmuştur. Halen IBM partneri olarak projeler, eğitim, danışmanlık yapmaktadır .Genç ve Kadın girişimcilere gönüllü destek vermektedir. Mentor Derneği Kurucu ve Yönetim Kurulu üyesidir. Süleyman Demirel Üniversitesi, Bahçesehir Üniversitesi, Boğaziçi BIGG, Ankara Tıp Fakültesinde dernekle çatısı altında destek ve mentorluk çalışmalarına katılmıştır.

OKAN ALTUNTAŞ

HİBE TEŞVİK YÖNETİMİ

Endüstri Mühendisidir. Hibe ve devlet teşvikleri konusunda uzmandır. Kendisi de girişimi üzerinden iş hayatına devam eden Okan Altuntaş şirket yönetimi, fizibilite analizi, üretim planlama ve girşimler için stratejik yol haritası oluşturma konularında uzmandır.

Fevzi Özçakmak

OTOMOTİV / TASARIM / ELEKTRİKLİ ARAÇLAR

Endüstri Mühendisidir. 25 yıllık Endüstriyel İmalat Süreçleri deneyimi vardır.Uzmanlık alanları:TUBİTAK Mentor, KOBİ Danışmanlığı, Ar-Ge yönetimi, Ürün Geliştirme, Endüstri 4.0, Yalın İmalat, Yalın Üretim Sistemleri, Yeni Üretim Tesisi Kurulum, Yeni Kaynak hatları tasarımı, Yeni Program Geliştirme, Fikstür tasarımı, Robotik Otomasyon, Prototip Üretimi, Tasarım Standartları, Proje Planlama, Proje Yönetimi, Proje Koordinasyonu, Ekipman Kurulumu, Kalite Sistemi, Kalite İyileştirme, Kalite Süreçleri, Kalite Standartları ve Kalite Planları oluşturma, B.I.W., Otobüs Tasarımı, Hafif otomobil gövdesi tasarımı, Kamyon Tasarımı, Gövde Kaynak Yöntemi, Kaynak Yöntemleri, Yapıştırma uygulamaları, Kaynak İşlemleri, Yolcu Kapısı, Engelli Erişim Sistemleri, Rampa, Lift, Endüstri Mühendisliği, Metod Mühendisliği, Operatör eğitimleri, MRP, FMEA, KPI, RFI, PDM, PLM, Iso 9000, Iso 14001, Iso18001, 6 Sigma, Servis Yönetimi.

EMRE TOKMAK

MEDİKAL TEKNOLOJİLER

Yüksek Makine mühendisidir. Tıbbi cihaz ar-ge'si konusunda uzmadır. TTGV, TÜBİTAK gibi kurumlarda mentor, juri olarak görev almaktadır.

DİLEK UZUNOK

MALİ SİSTEMLER

1999 yılında Hacettepe Üni. Kimya Mühendisliği Bölümü'nden, 2003'te Kimya Mühendisliği Yüksek Lisans programından mezun olmuştur. Kültür Üniversitesi MBA programına devam etmektedir. 20 yıldır tıbbi cihaz sektöründe ArGe-üretim-iş geliştirme-kalite-regülasyon süreçlerinde çalışmıştır. 1999-2004 yılları arasında Hacettepe Üni. Araştırma Görevlisi, 2004-2006 yılları arasında Oasis Medikal'de İşletme Müdürü, 2006-2018 yılları arasında Bıçakcılar'da önce Kalite, daha sonra ArGe Müdürü, 2018 yılında Alvimedica'da İş Geliştirme Müdürü olarak çalışmıştır.

OKAN BEŞLİ

Ahmet YASAGAN

AR-GE FİZİBİLİTE

Endüstri Mühendisidir. Ar-ge Süreçleri, Mentorluk Mekanizması ve Eğitimleri konusunda yetkindir. 25 yıllık iş deneyimi ve 13 yıllık girişimcilik deneyimi bulunmaktadır.

Esat Porsuk

ESAT PORSUK

MALİ SİSTEMLER

Mali ve finansal sistemler konusunda uzmandır.

PROF. DR . NURAY YAZIHAN

Akadmeisyen / Sağlık Alanında Girşimci

Lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi (İngilizce) , uzmanlık ve doktora derecelerini ise Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji AD ve Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Fizyopatoloji BD’dan almıştır. 2004 yılından itibaren Ankara Üniversitesi, Tıp fakültesi, İç Hastalıkları AD, Fizyopatoloji BD da akademik görevdedir. Ayrıca gene 2003-2012 yılları arasında Ankara Üniversitesi, Tıp Fakültesi Moleküler Biyoloji Ar-Ge ve Teknoloji Biriminde çalışmıştır.Fizyoloji (2009) ve İç Hastalıkları-Fizyopatoloji (2012) alanlarında olmak üzere 2 ayrı alanda UAK doçentlik unvanı almıştır.Dr. Yazıhan; 2014 yılında İç Hastalıkları-Fizyopatoloji alanında Profesör olmuştur.Başlıca çalışma alanları hastalıkların fizyopatolojik mekanizmaları olmakla beraber immun cevapların modülasyonu, klinik beslenme ve metabolizma, biyofonksiyonel ürünler, biyoteknolojik üretimler, biyouyumluluk/ biyoyararlılık alanlarında 100’in üzerinde bilimsel eseri ve uluslararası patenti bulunmaktadır. Ulusal/uluslararası kuruluşlarca desteklenen çok sayıda projede yürütücü ve araştırıcı olarak görev almıştır. Doktora sonrası Almanya/Heidelberg de yapay akciğer modelleri, hipoksi/enflamasyon çalışmaları olmuştur (TUBITAK-IntenC yürütücü)Bunun yanısıra Santa Fe Enstitüsü’nde (ABD-2004) kompleks sistemlerde matematiksel modelleme konusunda çalışmaları olmuştur. Bu modelleme çalışmaları kapsamında 2005 yılından itibaren TC. Sağlık Bakanlığı, UNICEF, Dünya Bankası vb projelerinde yürütücü ve danışman olarak yer almış, “Sağlık Ekonomisi ve Politikaları, risk/fayda analizleri ile ilgili çok sayıda ulusal/uluslararası yayınları, kitapları, raporları bulunmakta olup ve Ulusal Kanser Enstitüsü kurulumu ve tütün ve sağlık etkileri ile ilgili yasa öneri metinlerinin oluşum çalışmalarında yer almıştır.Ankara Üniversitesi, Tıp Fakültesi, İç Hastalıkları AD, Fizyopatoloji BD ve Ankara Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Disiplinlerarası Gıda Metabolizma ve Klinik Beslenme AD başkanı ve kurucu öğretim üyesidir. Ankara Üniversitesi, Tıp Fakültesi, Araştırma Stratejileri Koordinasyon Kurulu başkanı, AUTF İnsan Araştırmaları Etik Kurul Başkanı ve AUTF Klinik Araştırmalar Etik Kurul üyesidir.Halen DN Biyomed firmasının kurucu ortağı olarak yenilikçi ürünleri piyasaya sürülmesine katı sağlamaktadır