BİRCAN ŞEŞEN

1981 Yılında ODTÜ Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Lisans Bölümü’nden mezun olmuştur.Aliağa Petkim Bilgi Teknolojileri bölümünde kurumun Bilgi Teknolojileri projelerinde sistem programcısı olarak çalışmıştır. Bimsa’ da Sabancı içi ve dışı müşterilerde Bilgi Teknolojileri projesilerinde proje yöneticisi olarak çalışmıştır. Yönettiği projelerden Kadıköy Belediyesi e-Dönüşüm projesi, 2000 yılı e-TR ödüllerinden e-Yerel Yönetim Hizmetleri ödülünü almıştır.

2005-2008 yılları arasında serbest eğitmen olarak çalışmıştır. Avea, Kızılay, Man, Carrefoursa, YKK, Tradesoft, Finans Bank, Garanti Teknoloji, Sabancı Holding şirketleri, Kıraça Holding Yıldız Teknik Üniversitesi SEM “Proje Yönetimi Sertifika programı” ve “Toplam Kalite Yönetimi Sertifika Programı”, Bahçeşehir Üniversitesi SEM “Proje Yönetimi Sertifika programı” ile yaklaşık 6500 katılımcıya eğitim vermiştir.

Halen Proje Yönetimi danışmanlık çalışmalarını yürütmektedir.
2008-2009 yıllarında BT Haber’de IPYD adına 50 adet makalenin yayınlanmasını organize etmiş, kendisine ait 16 adet makale yayınlanmıştır.

Viveka şirketi adına, girişimcilere mentorluk yapmaya devam etmektedir.